Edebiyat

Saint Michel Lisesi’nin ev sahipliği yapacağı Diyaloglar 16 Ekim’de Başlıyor!

Diyaloglar’da, yeni sezonda ilk olarak Kübalı yazar Guillermo Rosales’in “Felaketzedeler Evi” isimli romanı ele alınacak. Diyaloglar etkinliğinin konuşmacıları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy.

Farklı olasılıkların, varoluş biçimlerinin ve zihniyetlerin yaşam bulduğu bir edebiyatı sahiplenen iki yazar Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy, insana ve yazıya dair temel meseleleri konuşuyor.

Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy, 16 Ekim’deki Diyaloglar’da, Kübalı yazar Guillermo Rosales’in Felaketzedeler Evi isimli romanını ele alacak. Saat 19:00’da başlayacak olan Diyaloglar, Saint Michel Lisesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşecek. Rosales’in ölmeden önce yaktığı eserleri arasından kurtulan tek romanı, Ivette Leyva Martínez tarafından “kırk yıllık Küba sürgün edebiyatının eşsiz bir örneği” olarak tanımlanıyor.

 

Etkinlik tarihi ve mekan;

16 Ekim Salı,  Saat:19:00

Saint Michel Lisesi Tiyatro Salonu

“Görüyorum. Altı ay önce Küba adasının kültüründen, müziğinden, edebiyatından, televizyonundan, spor faaliyetlerinden, tarihinden ve felsefesinden kaçarak kapağı attığım Miami’de kapılandığım deliler koğuşu sayısı üçün üzerinde olmalı. Siyasi sürgün değilim. Topyekûn sürgünüm. Başka bir yerde, sözgelimi Brezilya, İspanya, Venezüella veya İskandinavya’da doğmuş olsaydım oranın sokaklarından, limanlarından ve çayırlarından da kaçıyor olurdum diye düşünüyorum bazen.”

Kitap tanıtım metninden alıntı…

 

Comments